Tomasz Podgórski Góralem!

Niemal 150 występów w Ekstraklasie zaliczonych w sześć sezonów, gra w europejskich pucharach, ale też pierwszoligowe doświadczenie m.in. z awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej w CV. Pomocnik Tomasz Podgórski podpisał kontrakt z TSP! 

Ten 30-letni zawodnik w ubiegłym sezonie reprezentował barwy chorzowskiego Ruchu w którym rozegrał 26 ligowych spotkań i jedno pucharowe, raz wpisując się na listę strzelców i dokładając jedną asystę. Ogółem w Ekstraklasie rozegrał 139 meczów, 11 trafiając do siatki rywali. Niemal całą dotychczasową karierę spędził w innym śląskim klubie – Piaście Gliwice, w którym stawiał pierwsze piłkarskie kroki. To w zespole aktualnego wicemistrza Polski zadebiutował zarówno w seniorskiej piłce jak i w Ekstraklasie i europejskich pucharach. Łącznie urodzony w Gliwicach zawodnik w swoim macierzystym klubie spędził 12 lat, z krótką przerwą na wypożyczenie do wówczas drugoligowego Zawiszy Bydgoszcz. Teraz ten doświadczony  piłkarz będzie reprezentował Podbeskidzie w pierwszoligowej walce o awans do Ekstraklasy. 

„Wszystko weryfikuje boisko, ale mam nadzieję że swoim doświadczeniem pomogę w wywalczeniu jak najszybszego awansu.” - zadeklarował pomocnik. 

Podgórski podpisał z Góralami dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

„Myślę, że buduje się tutaj fajny zespół, a już po pierwszych rozmowach w klubie widzę, że wszyscy są zdeterminowani i przygotowani na ciężką pracę, aby Podbeskidzie wróciło na swoje miejsce – czyli do Ekstraklasy” - zakończył nowy nabytek TSP. 

MENU