Newsy
22.05.2019
Płacheta i Jończy w kadrze na Mistrzostwa Europy!
Trener reprezentacji Polski Czesław Michniewicz ogłosił 23-osobową kadrę reprezentacji Polski na finały młodzieżowych mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w dniach 16-30 czerwca we Włoszech i San Marino. Wśród powołanych zawodników jest dwóch z Podbeskidzia!Uznanie w oczach szkoleniowca reprezentacji Polski do lat 21 znaleźli Dominik Jończy, który był regularnie powoływany do kadry, ale również Przemysław Płacheta, który jeszcze w tej drużynie nie wystąpił (w reprezentacji Polski zagrał dotychczas w kadrze u-19 i U-20). Serdecznie gratulujemy!Podczas mistrzostw Polacy w fazie grupowej zagrają z Belgią (16 czerwca, 18:30, Reggio Emilia), Włochami (19 czerwca, 21:00, Bolonia) oraz Hiszpanią (22 czerwca, 21:00, Bolonia).Kadra Polski na młodzieżowe mistrzostwa Europy:Bramkarze: Bartłomiej Drągowski (Empoli FC)
Kamil Grabara (AGF Aarhus)
Tomasz Loska (Górnik Zabrze) Obrońcy: Krystian Bielik (Charlton Athletic FC)
Paweł Bochniewicz (Górnik Zabrze)
Karol Fila (Lechia Gdańsk)
Robert Gumny (Lech Poznań)
Dominik Jończy (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
Kamil Pestka (Chrobry Głogów)
Mateusz Wieteska (Legia Warszawa) Pomocnicy: Patryk Dziczek (Piast Gliwice)
Filip Jagiełło (Zagłębie Lubin)
Kamil Jóźwiak (Lech Poznań)
Konrad Michalak (Lechia Gdańsk)
Jakub Piotrowski (KRC Genk)
Przemysław Płacheta (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
Sebastian Szymański (Legia Warszawa)
Mateusz Wdowiak (Cracovia)
Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze) Napastnicy: Adam Buksa (Pogoń Szczecin)
Dawid Kownacki (Fortuna Duesseldorf)
Karol Świderski (PAOK)
Paweł Tomczyk (Piast Gliwice)
powrót do listy
Kamil Grabara (AGF Aarhus)
Tomasz Loska (Górnik Zabrze) Obrońcy: Krystian Bielik (Charlton Athletic FC)
Paweł Bochniewicz (Górnik Zabrze)
Karol Fila (Lechia Gdańsk)
Robert Gumny (Lech Poznań)
Dominik Jończy (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
Kamil Pestka (Chrobry Głogów)
Mateusz Wieteska (Legia Warszawa) Pomocnicy: Patryk Dziczek (Piast Gliwice)
Filip Jagiełło (Zagłębie Lubin)
Kamil Jóźwiak (Lech Poznań)
Konrad Michalak (Lechia Gdańsk)
Jakub Piotrowski (KRC Genk)
Przemysław Płacheta (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
Sebastian Szymański (Legia Warszawa)
Mateusz Wdowiak (Cracovia)
Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze) Napastnicy: Adam Buksa (Pogoń Szczecin)
Dawid Kownacki (Fortuna Duesseldorf)
Karol Świderski (PAOK)
Paweł Tomczyk (Piast Gliwice)