Nocoń: "To będzie ciężki okres"

Trener Górali Adam Nocoń po pierwszym tygodniu zajęć odpowiedział nam na kilka pytań.

Tydzień temu wróciliście do treningów. Ten okres siłą rzeczy na pewno był luźniejszy, trzeba było spokojnie wprowadzić zawodników w rytm treningowy, powoli jednak wracacie do pełnych obciążeń.

Na pewno teraz jest czas na to żeby pracować nad motoryką i tego nie można zaniedbać. W jego trakcie będziemy skupiać się na różnych cechach. Będzie to na pewno ciężki okres, zawodnicy muszą go wytrzymać i mocno przepracować.


Dla pana będzie to dodatkowo ważny okres, bo będą to pana pierwsze przygotowania z zespołem Podbeskidzia. Wcześniej otrzymał pan drużynę „w spadku” po swoim poprzedniku. Teraz będzie mógł pan wraz ze swoim sztabem zrobić wszystko po swojemu.

Oczywiście, że tak. Wszystko w naszych rękach, w rękach zespołu, żeby przygotować się do zbliżającej się rundy. Wszystko zależy od nas – jak drużyna będzie wyglądała, jak będzie funkcjonowała w meczach ligowych. Ten okres to baza przygotowawcza do tego, aby piłkarze funkcjonowali cały sezon na dobrym poziomie, aby ich forma była wysoka zbliżającej się rundzie.


Praca z zespołem to jedno, ale w trakcie okienka transferowego trzeba też swą uwagę poświęcić na ruchy kadrowe. Trzon drużyny jest zbudowany i do niego pion sportowy będzie wprowadzał uzupełnienia.

W jednym z wywiadów powiedziałem, że defensywny pomocnik i stoper to są pozycje, na których zespół potrzebuje wzmocnień. Nie powiedziałem tego jednak w kontekście złej gry naszych graczy. Uważam, że właśnie tam potrzebna jest jednak rywalizacja. Jeśli weźmiemy pod uwagę pozycje sześć i osiem to tutaj w razie kartek, kontuzji Łukasza Hanzela czy Adriana Rakowskiego nie mieliśmy zmienników i konkurencji. A to na pewno pozwala zawodnikom na podnoszenie swoich umiejętności. To jest bezwzględnie potrzebne.


A to daje komfort wyboru.

To daje komfort i mnie i drużynie. W drugiej rundzie może zdarzyć się już więcej pauz za kartki, mogą się też oczywiście zdarzyć urazy. Gdy jest większa konkurencja, ma kto grać.


Przed wami dalsza praca, będziecie realizować swój plan przygotowań. Mam propozycję – po tym okresie spotkamy się i porozmawiamy o tym , co z tego wyszło.

Pewnie. Jest umowa - rozmawiamy po okresie przygotowawczym.

 

MENU