09.08.2017

Dwójka też wygrywa w Pucharze

Zespół rezerw Podbeskidzia rozegrał dziś mecz w II rundzie Pucharu Polski w podokręgu Bielsko-Biała i podobnie jak wczoraj pierwsza drużyna, pewnie awansował do kolejnej rundy.Drużyna trenera Dariusza Mrózka ligowe zmagania rozpoczyna w najbliższy weekend, preludium do ligi odbyło się już dziś - pierwszy oficjalny mecz w sezonie wypadł efektownie.Podbeskidzie II nie dało szans B-klasowemy LKS-owi Groń Bujaków i zwyciężyło 5:1. Różnica poziomów widoczna była od pierwszych minut i mimo ambicji gospodarzy, młodzi zawodnicy Podbeskidzia szybko wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Po raz pierwszy do siatki trafili już w 12 minucie, po niespełna pół godzinie gry już było 2:0 dla TSP. Zawodnicy Gronia zdobyli co prawda bramkę kontaktową w 35 minucie za sprawą Alana Fendera, ale jeszcze przed przerwą trafił też Szymon Machalica i wynik wrócił do dwubramkowego prowadzenia bielszczan.Po przerwie "dwójka" dołożyła kolejne dwa trafienia za sprawą Szymona Królaka i Damiana Oczko i mecz zakończył się planowym zwycięstwem zespołu Dariusza Mrózka 5:1.LKS Groń Bujaków - TS Podbeskidzie II 1:5 (1:3)Bramki: 35' Fender 12' M. Sobczak, 29' Jendryczko, 41' Machalica, 55' Królak, 56' OczkoSkład TSP II: Kraus (70' Pyka) - Jandryczk, Gibas, M. Sobczak, Tyrna - Jaworski, Machalica, Walkiewicz, Oczko - Królak (61' Handy), SmolarzTrener: Dariusz Mrózek