19.01.2019

[Sparing]: ROW Rybnik - TSP

W drugim meczu sparingowym tej zimy Górale pokonali zdecydowanie ROW Rybnik. W zespole z Bielska-Białej pojawili się nowi zawodnicy.Mecz znakomicie rozpoczął się dla bielszczan – już  w 2 minucie precyzyjne dośrodkowanie Łukasza Sierpiny na bramkę, pięknym strzałem głową zamienił Kacper Kostorz.
W 12 minucie gry, zawodnicy II – ligowego ROW-u mogli wyrównać, ale Rafał Leszczyński instynktownie odbił strzał z bliskiej odległości, a następnie zdążył jeszcze uprzedzić rywala, szykującego się do dobitki.
Tuż przed końcem pierwszych 45 minut, znów mocniej zaatakowali Górale, w polu karnym piłka trafiła do Kostorza, jego uderzenie zostało zablokowane, ale odbitą piłkę przejął Mystkowski, który mocnym strzałem podwyższył prowadzenie TSP na 2:0.W krótkiej przerwie w meczu drużyna trenera Brede została w całości wymieniona, a wśród wprowadzonych zawodników pojawili się także, ostatnio zakontraktowany Damian Hilbrycht, oraz Marko Roginić, który jest blisko podpisania kontraktu z Góralami.Drugą połowę Podbeskidzie rozpoczęło od dwóch rzutów rożnych – w obu przypadkach walkę o górną piłkę wygrywał Aleksander Komor, którego dwa mocne strzały z najwyższym trudem wybronił bramkarz przeciwnika.Po intensywnym początku gry swoją szansę na trafienie miała drużyna z Rybnika – po faulu w polu szesnastu metrów arbiter podyktował rzut karny. Podobnie jak w meczu przed tygodniem – rywale nie wykorzystali jedenastki. Tym razem z pomocą Arkowi Leszczyńskiemu przyszła poprzeczka, w którą Mateusz Bukowiec, zawodnik ROW-u uderzył z dużą siłą.Obramowanie bramki sprawdził również Valerijs Sabala, który zdecydował się na strzał z ok 25 metrów, a piłka trafiła w słupek. W 64 minucie jednak padł kolejny gol dla Górali – do akcji Adriana Rakowskiego ładnie podłączył się Bartosz Jaroch, który wymanewrował obrońcę i płaskim strzałem w długi róg pokonał bramkarza ROW-u.O kolejne bramki dla TSP mogli się pokusić Hilbrycht, Roginić a przede wszystkim Rzuchowski, który w końcówce meczu stanął oko w oko z bramkarze ROW-u, ale przegrał ten pojedynek.Cały mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Górali, którzy już za tydzień ponownie zagrają kontrolnie. W sobotę 26 stycznia, o godz. 11:00 w Czechowicach - Dziedzicach zmierzą się z GKS-em Tychy.ROW Rybnik - Podbeskidzie 0:3 (0:2)I połowa: R.Leszczynski - Modelski, Wiktorski, Jończy, Oleksy – Guga – Kostorz, Gandara, Mystkowski, Sierpina - Goncerz II połowa: A. Leszczyński -Jaroch, Komor, Bougaidis, Gach (82’ Bieroński) – Hilbrycht, Rzuchowski, Rakowski, Kozak – Sabala, Roginić

26.04.2024, godz: 20:30