21.02.2019

[SPARING]: FC Telavi - TSP 0:3

Podbeskidzie wysoką wygraną w meczu sparingowym zakończyło kolejny etap przygotowań do rozgrywek wiosennych. Środowym sparingiem z FC Zvezda grupa zawodników Podbeskidzia podniosła poprzeczkę oczekiwań swoim kolegom, którzy dziś wystąpili w meczu przeciwko FC Telavi i trzeba powiedzieć, że spisali się równie dobrze jak grupa wczorajsza. Górale szybko przejęli inicjatywę w tym meczu, już kilka minut po rozpoczęciu gry długo rozgrywali piłkę, która jak po sznurku wędrowała od nogi do nogi,aż trafiła do Filipa Modelskiego, który dośrodkował do  Przemysława Mystkowskiego a jego strzał głową z największym trudem obronił bramkarz. Ale ta akcja doprowadziła w końcu do zdobycia bramki. Strzał Mystkowskiego bramkarz odbił na rzut rożny, po dośrodkowaniu obrońcy krótko wybili piłkę, przejął ją Guga, który został sfaulowany na 18 metrze od bramki FC Telavi. Piłkę ustawił Łukasz Sierpina, który precyzyjnym strzałem, ponad murem umieścił ją w bramce. Mimo prowadzenia Górale w dalszym ciągu grali swoje, czyli wysoko atakowali przeciwników, odbierali im piłkę, nie pozwalając na zalążki akcji ofensywnych. Sami za to raz po raz atakowali, a Gruzini mogli mówić o szczęściu, gdy dobrym strzałem głową popisał się Valerijs Sabala.W drugiej połowie bielszczanie wyprowadzili dwa szybkie ciosy, po których przeciwnik nie miał prawa się podnieść. Najpierw w 61 minucie Paweł Oleksy doskonale dośrodkował piłkę na głowę Kostorza, ten wygrał główkowy pojedynek i oddał strzał, po którym bramkarz rywali wyciągał piłkę z siatki po raz drugi. Nie minęły trzy minuty a kolejny atak sunął na bramkę Gruzinów, i kolejny okazał się skuteczny. Łukasz Sierpina w swoim stylu wykończył mocnym strzałem akcję Górali i dopisał sobie drugą bramkę w tym spotkaniu, a trzecią na konto zespołu.Trzybramkowe prowadzenie dało Podbeskidziu duży komfort gry, nie atakowali już tak intensywnie i oddali nieco pole rywalowi, który mógł to wykorzystać, bowiem dwukrotnie tylko refleks Rafała Leszczyńskiego uratował bielszczan. Na szczęście zarówno bramkarz jak i  cała gra defensywna TSP spisywała się już do końca meczu bez zarzutu i tureckie zgrupowanie Podbeskidzie zakończyło wysokim zwycięstwem, dzięki czemu pełni optymizmu zawodnicy, trenerzy i kibice wyczekiwać będą inauguracji rundy wiosennej, która nastąpi już 2 marca o godz. 13:45, meczem ze Stalą Mielec. FC Telavi – TS Podbeskidzie 0:3 (0:1) Bramki: 11’, 56’ Sierpina, 53’ Kostorz Podbeskidzie: R. Leszczyński – Modelski, Wiktorski, Bougaidis, Oleksy – Kostorz, Guga, Gomez, Sierpina – Mystkowski (75’ Bieroński) – Sabala (69’ Hilbrycht)