23.06.2018

[IV liga]: Baraż dla Górali

Aby pozostać w IV lidze drugi zespół Podbeskidzia musiał zmierzyć się z rezerwami Rakowa Częstochowa w meczu barażowym.O ligowym bycie jednej i drugiej drużyny zadecydować miało jedno spotkanie, rozegrane na neutralnym terenie. Zespoły rezerw Podbeskidzia oraz Rakowa zmierzyły się na boisku Grunwaldu Ruda Śląska w sobotę 23 czerwca o godzinie 11:00, choć mecz rozpoczął się z niewielkim opóźnieniem.Lepiej to spotkanie rozpoczęli bielszczanie, którzy za sprawą Petera Sladka wyszli na prowadzenie w 26 minucie. Raków wyrównał dziesięć minut później, ale spotkało się to z natychmiastową ripostą Górali, dla których drugą bramkę zdobył Szymon Królak. W końcówce meczu ponownie Sladek podwyższył na 3:1, ale rywale nie odpuszczali do samego końca i jeszcze zdołali złapać kontakt z Podbeskidziem trafiając na 3:2. Takim wynikiem zakończył się mecz i to oznacza, że w IV lidze pozostaną rezerwy TSP.Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Raków II Częstochowa 3:2 (2:1)Bramki: 26', 80' Sladek, 36' Królak - 35, 85'Podbeskidzie II: Riabowski - Jagieła, Sobczak, Gurgenidze, Kwaśny (70' Gawor), Fujawa, Jaworski, Walkiewicz, Sieracki, Królak,Sladek