19.05.2018

[I liga]: Zagłębie - Podbeskidzie

W 32 kolejce Nice 1 ligi drużynie Górali mierzyli się w meczu wyjazdowym z Zagłębiem Sosnowiec. Ekipa trenera Dariusza Dudka przed tą kolejką zajmowała drugie miejsce w ligowej tabeli, które dawało Zagłębiu promocję do Ekstraklasy. Biorąc pod uwagę wynik zakończonego wcześniej spotkania w Katowicach ranga tego spotkania dla sosnowiczan była niebagatelna. Mecz rozpoczął się od lekkiej przewagi Zagłębia. Swoje okazje mielii kolejno Lewicki i Wrzesiński jednak w obydwu przypadkach Leszczyński nie musiał specjalnie się wysilać, aby zatrzymać piłkę. Po stronie naszych zawodników w pierwszych dwudziestu minutach należało odnotować rzut wolny z okolic 18 metra, który jednak nie został dobrze wykonany przez Gugę – Gruzin trafił prosto w mur. Niestety wynik spotkania został otwarty przez gospodarzy. Z rzutu rożnego precyzyjnie dośrodkowywał Banasiak, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Szymon Lewicki, który mocnym strzałem głową nie dał szans Leszczyńskiemu. Do końca pierwszej połowy kibice nie ujrzeli więcej sytuacji bramkowych i do szatni zawodnicy Zagłębia schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie nieco odważniej do ataku ruszyli Górale, lecz niestety to swoją drugą bramkę zdobyli gospodarze i to znów stałym fragmencie gry. Do rzutu wolnego z okolic 25 metra podeszli Nowak i Banasiak, jednak to ten drugi zdecydował się na atomowe uderzenie, a piłka po raz drugi  wylądowała w siatce Rafała. Po utracie tej bramki drużyna trenera Adama Noconia nieco bardziej się otworzyła, ale bramki nie zdobyła, a mogło kosztować ją to utratę trzeciego gola, jednak w sytuacji oko w oko z naszym bramkarzem pomylił się Sanogo, który posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.
Zagłębie Sosnowiec-TS Podbeskidzie 2:0 (1:0)Bramki: 30' Szymon Lewicki, 61' Adam Banasiakżółte kartki: Puchacz, Milewski – Sabala, Sierpina, BougaidisPODBESKIDZIE: Leszczyński – Modelski, Malec, Bougaidis, Oleksy – Kostorz (56' Tomczyk), Hanzel, Guga, Sierpina – Rakowski (46 'Chmiel) – Sabala (77' Kozak)

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC: Kudła – Nawotka, Jędrych, Cichocki, Puchacz – Wrzesiński (60' Cristovao), Rzonca, Nowak, Milewski, Banasiak (73' Mularczyk) -  Lewicki (67' Sanogo)