03.05.2017

Raport z wypożyczeń

Jak grali w miniony weekend Górale, którzy przebywają na wypożyczeniach? Cotygodniowy raport z wypożyczeń.
I LIGAPomocnik wypożyczony z Podbeskidzia do Olimpii Grudziądz większość meczu w Bytowie spędził na ławce rezerwowych. Dopiero w 78 minucie trener Paszulewicz zdecydował się wprowadzić go na boisko w miejsce Marcina Smolińskiego. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.Drutex-Bytovia Bytów – Olimpia Grudziądz 0:0

Daniel Feruga – wszedł w 78 minucie meczu (Olimpia)
II LIGA
Stal Stalowa Wola utrzymała się w bezpiecznej strefie w II lidze, dzięki zwycięstwu nad Gryfem Wejherowo. Cenne trzy punkty „stalówce” dało trafienie z doliczonego czasu gry autorstwa Adriana Gębalskiego. Trzeba dodać, że wyżej notowani goście blisko kwadrans grali w dziesiątkę po tym jak w 76 minucie czerwoną kartką ukarany został Piotr Łysiak (wprowadzony na boisko raptem cztery minuty wcześniej). Kamil Jonkisz rozegrał pełne 90 minut w tym spotkaniu a w raporcie meczowym pojawił się jako zawodnik upomniany żółtą kartką.
Stal Stalowa Wola – Gryf Wejherowo 1:0Bramka: 90' Adrian GębalskiKamil Jonkisz (Stal) - 90 minut i żółta kartka

- - -
W strefie spadkowej II ligi na dłużej okopał się zespół Kotwicy Kołobrzeg, w którym przebywa Mateusz Janeczko. Drużyna z wybrzeża uległa na własnym obiekcie Olimpii Zambrów 1:2, a zawodnik Podbeskidzia spędził na boisku 17 minut. Kotwica od czterech kolejnych meczów nie odniosła zwycięstwa i zajmuje obecnie 17. pozycję w tabeli ze stratą już ośmiu punktów do ostatniego bezpiecznego miejsca. Kotwica Kołobrzeg – Olimpia Zambrów 1:2Bramki:68' Arkadiusz Lewiński – 10' Fabian Piasecki (karny), 78' Karol ZielińskiMateusz Janeczko (Kotwica) wszedł w 73 minucie.III LIGAW barwach bialskiej Stali tylko w pierwszej połowie wystąpili dwaj „Górale”. Wystarczyło to jednak, aby obaj, czyli Konrad Kareta i Aleksander Chmielewski zdobyli po jednej bramce. Worek z bramkami już w 10 minucie otworzył Kareta, a jego śladem już minutę później podążył Chmielewski. Do przerwy Stal prowadziła już pięcioma bramkami, w drugich 45 minutach padła jeszcze jedna bramka i mecz zakończył się pogromem 6:0. BKS obecnie zajmuje piąte miejsce, a Olimpia Kowary pozostała ligowym outsiderem i z zaledwie 11 punktami w 24 meczach osiadła na dnie trzecioligowej tabeli.BKS Stal Bielsko-Biała – Olimpia Kowary 6:0Bramki: 10' Konrad Kareta, 11' Aleksander Chmielewski, 13' Damian Zdolski, 19'(karny), 24'(karny) Marcin Czaicki, 84' Damian SzczęsnyKonrad Kareta: 45 minut i bramka, Aleksander Chmielewski 45 minut i bramka, Bartosz Iskrzycki – nie grał.