02.05.2024

[TSP II] Okazałe zwycięstwo nad Orłem Łękawica

Górale wykorzystali potknięcie ligowych rywali i umocnili się na pozycji lidera IV ligi!

O godzinie 11:00 swoje ligowe spotkanie rozgrywała Polonia Łaziska Górne, która mierzyła się z MRKS-em Czechowice-Dziedzice. Podopieczni Daniela Ferugi, którzy w zeszłej kolejce pokonali nasz zespół, ponownie udowodnili, że potrafią grać z najmocniejszymi zespołami w lidze i pokonali Polonię 2:0.

Wobec takiego wyniku. Górale ponownie mogli odskoczyć rywalom na cztery punkty w tabeli, co też uczynili. Strzelanie w tym meczu rozpoczął Bernarda, który w 15. minucie oddał strzał z dystansu, bramkarz gości nie popisał się najlepszą interwencją, w wyniku czego piłka wpadła do siatki.

Kilka minut później było już 2:0, Nnoshiri ograł obrońców, wyłożył piłkę Chmielowi, a doświadczonemu zawodnikowi nie pozostało nic innego, jak skierować piłkę do pustej bramki.

Przed końcem pierwszej połowę na listę strzelców wpisał się jeszcze Merebashvili, a Chmiel tym razem wcielił się w rolę asystenta.

W drugiej połowie nasz zespół również nie kazał długo czekać na kolejne bramki, w 53. minucie Nnoshiri tym razem zdecydował się samodzielnie kończyć indywidualną akcję, co okazało się znakomitą decyzją.

Po upływie godziny gry mieliśmy remis w błędach bramkarskich, tym razem z prostym uderzeniem nie poradził sobie Wieczorek i goście zdobyli swoją pierwszą bramkę w meczu. Drugą zdobyli pięć minut później, tym razem nasz bramkarz nie miał nic do powiedzenia, po precyzyjnym strzale z rzutu wolnego, piłka zatrzepotała w siatce.

Ostatnie słowo należało jednak do naszego zespołu, a dokładniej do braci Szumińskich. Najpierw w 77. minucie Piotr dobił strzał Marco Siverio Toro, a w 85. minucie Paweł ustalił wynik spotkania.

TSP II - Orzeł Łękawica 6:2 (3:0)

Bramki: 15' Bernard, 21' Chmiel, 42' Merebashvili, 53' Nnoshiri, 77' Pi. Szumiński, 85' Pa. Szumiński

TSP II: Wieczorek – Pa. Szumiński (85' Wypych), Felsch, Batelt – Czader, Lusiusz (46' Kisiel), Pi. Szumiński (83′ Harężlak), Bernard – Chmiel (61′ Biskup), Nnoshiri (56′ Studnicki) – Merebashvili (46′ Siverio Toro)