15.05.2017

Podsumowanie 30 kolejki

Górale podzielili się punktami z GKS-em Tychy, a co działo się na innych pierwszoligowych boiskach? Zapraszamy na tradycyjny raport! PiątekPierwszoligową kolejkę zainaugurował hit w Katowicach. GKS na własnym terenie podejmował Sandecję Nowy Sącz, więc oczy wszystkich zwrócone były na stolicę województwa śląskiego. Mecz elektryzował nie tylko fanów obydwu drużyn, ale także wszystkich związanych z innymi zespołami wciąż walczącymi o awans. Pierwsze minuty spotkania przepłynęły pod znakiem przewagi gospodarzy, jednak z czasem rytm grze zaczęli nadawać piłkarze Sandecji. Przyjezdni udokumentowali przewagę w 72 minucie dzięki trafieniu Michala Piter-Bucko, byłego zawodnika Podbeskidzia. Zespół z Nowego Sącza, dzięki temu zwycięstwu zdecydowanie przybliżył się do awansu - na 4 kolejki przed końcem ma aż 7 punktów przewagi. GKS zajmuje trzecie miejsce, ustępując drugiej Olimpii Grudziądz tylko gorszym bilansem. GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz 0:1 Bramka: Piter-Bucko 72' - - - Kolejnym ważnym meczem dla układu czoła tabeli był pojedynek w Legnicy. Miedź jeśli jeszcze chciała się liczyć w walce o awans i dać jednocześnie szansę innym zespołom z ligowego peletonu, musiała wygrać z wiceliderem. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza mając nóż na gardle zagrali zdecydowanie lepiej niż w poprzednich kolejkach i ograli wyżej notowanego rywala. Zagłębie przesunęło się po tym meczu na czwartą pozycję, Miedź jest szóstaMiedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 2:1 Bramki: Tomasz Midzierski 16, Jakub Vojtuš 69 - Marcin Sierczyński 90- - - Z potknięć rywali skrzętnie skorzystała Olimpia. Piłkarze z Grudziądza pokonując w wyjazdowym spotkaniu Chrobrego Głogów znów wskoczyli na miejsce premiowane awansem i przed decydującą fazą sezonu są w uprzywilejowanej sytuacji, choć punktów uzbierali tyle ile GKS Katowice i Zagłębie Sosnowiec. Chrobry jest 12 z pięcioma punktami przewagi nad strefą barażową. Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz 1:3 Damian Sędziak 84 - Daniel Feruga 5, Adam Banasiak 10, Marcin Kaczmarek 61
W 45. minucie Paweł Wojciechowski (Chrobry Głogów) nie wykorzystał rzutu karnego.
W 76. minucie Adam Banasiak (Olimpia Grudziądz) nie wykorzystał rzutu karnego.- - - Znicz Pruszków mocno walczy o pozostanie w 1 Lidze. Tym razem zespół ten pokonał Pogoń Siedlce i przesunął się w tabeli o jedną lokatę. Strata do bezpiecznego miejsca na ten moment wynosi dwa punkty do miejsca barażowego i 5 do bezpiecznej lokaty. Pogoń zaś jest zespołem, który przeżywa mocny kryzys - w siedmiu ostatnich meczach wywalczyli zaledwie jeden punkt. Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce 2:1Bramki: Aleksander Jagiełło 72 (k), 90 (k) - Konrad Wrzesiński 5- - - SobotaStomil Olsztyn - Górnik Zabrze 2:4Bramki: Jarosław Ratajczak 12, Tsubasa Nishi 20 - Rafał Kurzawa 68, Igor Angulo 71, 79, Szymon Żurkowski 90Spotkanie w Olsztynie miało dość niecodzienny przebieg. Po 20 minutach gospodarze prowadzili 2:0 i pewnie zmierzali po zwycięstwo, jednak na drugą połowę wyszli chyba zbyt pewni siebie i szybko to prowadzenie utracili. Górnik bardzo dobrze zaprezentował się po przerwie i pewnie wygrał to spotkanie dwubramkową przewagą. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Igor Angulo, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. - - - W ostatnich spotkaniach zaskakuje outsider 1 Ligi MKS Kluczbork. Przez ostatni miesiąc zawodnicy tego zespołu zainkasowali na swoje konto 5 punktów w 4 meczach co patrząc na ich dotychczasowy dorobek jest naprawdę dobrym wynikiem. Jeśli punkty do Kluczborka trafiałyby z taką regularnością jak ostatnio, pozycja w tabeli byłaby na pewno wyższa.  Dla fanów w Kluczborku ta zdobycz jest jednak tylko na otarcie łez, bo spadek wydaje się nieunikniony. Tym razem MKS urwał punkty walczącej o awans Chojniczance remisując 1:1. Piłkarze z Chojnic w związku z tym podziałem punktów osunęli się na 7 lokatę. Chojniczanka Chojnice - MKS Kluczbork 1:1 Bramki: Łukasz Kosakiewicz 16 - Mohamed Essam 5 - - - Wigry Suwałki nie bez problemów uporały się na własnym terenie z Drutex-Bytovią Bytów. Dla obydwu zespołów było to bardzo ważne spotkanie, bo punkty - z różnych powodów - są przecież obydwu niezbędne. Wigry wciąż walczą o awans, a w Bytowie w oczy coraz śmielej zagląda widmo spadku...Wigry Suwałki - Drutex-Bytovia Bytów 3:2Bramki: Kamil Adamek 48, Kamil Zapolnik 70, 86 (k) - Janusz Surdykowski 72, 90 (k)- - - Jedynym bezbramkowym meczem w tej kolejce był pojedynek Wisły Puławy i Stali Mielec. Dzięki tej zdobyczy punktowej Wisła nie zwiększyła starty do bezpiecznego miejsca w tabeli (na ten moment 3 punkty do czternastego GKS-u Tychy), Stal Mielec jest dziesiąta. Wisła Puławy - Stal Mielec 0:0