09.10.2017

Górale zagrali w reprezentacjach

Dwóch zawodników Podbeskidzia zostało powołanych do reprezentacji narodowych - Paweł Tomczyk zagrał w meczu kadry U-21, a Valerijs Sabala reprezentował Łotwę w meczu eMŚ.Paweł Tomczyk mecz z Finlandią w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Europy rozpoczął na ławce rezerwowych, ale trener Czesław Michniewicz zdecydował się wprowadzić go na boisko w 59 minucie. Paweł potrzebował niespełna 10 minut aby udowodnić trenerowi że była to dobra decyzja - w 68 minucie zdobył bramkę wyrównującą stan meczu na 2:2. To debiutanckie trafienie Pawła Tomczyka dla reprezentacji Polski. Ostatecznie mecz skończył się remisem 3:3. Już we wtorek 10 października młodzi Polacy rozegrają mecz z Litwą.Skrót meczuPomeczowa rozmowa z Pawłem Tomczykiem
foto: Łotewska Federacja Piłkarska (lff.lv)Valerijs Sabala to etatowy zawodnik pierwszej jedenastki drużyny Łotwy, na koncie ma już 37 gier dla kadry narodowej. Nie inaczej było w meczu z reprezentacją Wysp Owczych rozgrywanego w ramach eliminacji Mistrzostw Świata - Łotysze swoje szanse pogrzebali już znacznie wcześniej, niezadowoleni mogą być też z wyniku uzyskanego w Thorshavn, bezbramkowy remis sprawił, że Wyspy Owcze utrzymały bezpieczną, pięciopunktową przewagę w tabeli grupy B na Łotwą. Pomimo że do rozegrania został jeszcze jeden mecz, to już wiadomo, że Łotwa pozostanie przedostatnią drużyną w tej klasyfikacji. W meczu z Wyspami Owczymi do 83 minuty na boisku przebywał zawodnik Podbeskidzia. Ostatni mecz eliminacji Łotysze zagrają w Rydze z Andorą we wtorek 10 października o godzinie 20:45.