04.10.2017

[IV liga]: Rezerwy gromią

Wysokim zwycięstwem nad GKS-em Radziechowy-Wieprz drugi zespół Podbeskidzia pokazał, że okres mniej udanych występów ma już chyba za sobą.W ubiegły weekend podopieczni trenera Piotra Bogusza zwyciężyli MKS Lędziny 2:1 i było to ich dopiero drugie zwycięstwo w lidze, ale dziś zespół poszedł za ciosem i ponownie zebrał z murawy pełną zdobycz punktową w rozegranym zaległym meczu 7. kolejki IV ligi z GKS-em Radziechowy-Wieprz. Zwycięstwo w Radziechowach-Wieprzu jest tym cenniejsze, że odniesione na boisku bardzo wymagającego rywala. GKS to druga drużyna IV-ligowych zmagań w ubiegłym sezonie i 5. zespół w obecnych rozgrywkach.Kluczowy dla losów meczu był fragment gry w pierwszej połowie, w którym bielszczanie dwukrotnie w ciągu dwóch minut trafili do bramki rywala. W 28 minucie bramkę na 1:0 zdobył Kacper Kostorz po podaniu Bartłomieja Kręcichwosta, a chwilę później sam wystąpił w roli asystenta a na listę strzelców wpisał się Filip Matuszczyk. Po przerwie Podbeskidzie II wypunktowało rywali w stylu godnym mistrzów ringu - najpierw celnym uderzeniem w 55 minucie popisał się Damian Oczko, a na pięć minut przed końcowym gwizdkiem wynik na 4:0 ustalił Szymon Królak. GKS Radziechowy-Wieprz - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 0:4 (0:2)Bramki: 28' Kostorz, 29' Matuszczyk, 55' Oczko, 85' KrólakTSP II: Lech - Szymański, Gibas, Jaworski, Pindera, Smolarz, Zgarda, Matuszczyk (46' Królak), Kostorz (85' Jendryczko), Oczko (80' Strączek) - Kręcichwost (75' Machalica)Trener: Piotr Bogusz